bardzo starym, ale dość dobrym lekiem jest votrient ze swoim kilkuletnim stażem matki często kupują dla swoich pociech Panadol Baby

Dla osób cierpiących na dowolny typ alergii, uciążliwe mogą być nie tylko pyłki roślin, kurz lub grzyby, ale także procedury bezpieczeństwa na lotniskach lub przejściach granicznych. W miejscach, w których bezpieczeństwo ma szczególne znaczenie, przepisy bezpieczeństwa są tak restrykcyjne, że niedoświadczony podróżnik nie zdaje sobie sprawy, iż jest w posiadaniu przedmiotu potencjalnie „niebezpiecznego”. Do takich rzeczy należą także niewiadomego pochodzenia substancje chemiczne.

Osoby z silną alergią niejednokrotnie przyjmują spore dawki leków. Ich przewożenie nie zawsze jest wygodne. Często łatwiej jest przesypać pigułki do opakowania zastępczego lub zabrać tylko kilka tabletek z opakowania, aby zaoszczędzić miejsce w podręcznym bagażu. Niestety tak przenoszone lekarstwa mogą wzbudzić podejrzenia kontroli celnej lub kontrolerów na lotnisku. Jak uniknąć kłopotu?

Unikniemy kłopotów na lotnisku, jeśli zabierzemy ze sobą oryginalne opakowania wszystkich leków. Wówczas tabletki czy syropy nie będą „jakimiś” substancjami, które należałoby sprawdzić.