żółtacza wszczepienna czyli zapalenie wątroby typu b prowadzi do marskości wątroby

Alergia nie jest przyjemną rzeczą i niejednokrotnie może skomplikować plany lub uprzykrzyć miłe chwile. Nie jest to jednak powód, aby dawać za wygraną i np. rezygnować z urlopu. Wystarczy trochę się postarać, aby alergia nie stanowiła większego problemu i nie dała o sobie znać podczas wypoczynku.

Podstawowym problemem alergików jest nadwrażliwość na pyłki roślin. Zwłaszcza w okresie wiosennym, ale również latem, stężenie pyłków jest na tyle duże, że osoby mocno nadwrażliwe nie rozstają się z chusteczkami i lekami antyalergicznymi. Wiosna i lato to jednak także najlepszy czas na wypoczynek i wakacyjne wyjazdy. Jak wobec tego pogodzić alergię z wakacyjną przygodą?

Najlepiej dokładnie zaplanować wakacyjny wypoczynek, a ściślej mówiąc, termin wyjazdu i długość pobytu. Aby to zrobić, musimy zapoznać się z dostępnym w sieci kalendarzem pylenia. Różne gatunki roślin pylą w poszczególnych okresach. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprawdzić, kiedy nie powinniśmy przebywać w miejscach, w których znajdują się rośliny szczególnie drażniące nasz układ odpornościowy.

Intensywność pylenia zależy także od regionu. Wyjeżdżając do innego kraju, możemy mieć spore problemy z określeniem miejsca, w którym będziemy mogli zapomnieć o alergii. Jednak w Internecie znajdziemy globalne portale dla alergików, dzięki którym zdobędziemy wszystkie niezbędne informacje.