wzw czyli wirusowe zapalenie watroby typu b zwane inaczej żółtaczką

Ataki kaszlu, duszności i niemożność złapania pełnego oddechu. Wszystko to brzmi jak objawy palenia zbyt dużej ilość papierosów. Niestety nie tylko palacze cierpią w ten sposób, gdyż takie same objawy mają osoby uczulone na tytoń.

Jeśli należysz do tej grupy, zapewne doskonale wiesz, jakich miejsc unikać. Przepisy zakazujące palenia w miejscach publicznych, pomagają Ci zresztą w uchronieniu się przed nieprzyjemnymi efektami alergii. Niestety nie zawsze osób palących w naszym otoczeniu da się uniknąć. Jedną z sytuacji, kiedy palacz znajdzie się w pobliżu i pozostanie tam przez dłuższy czas, jest podróż samolotem.

Mimo, że większość linii lotniczych zakazuje palenia papierosów na pokładzie, poza wyznaczonymi do tego strefami, zdarzają się przewoźnicy, którzy nie wprowadzili jeszcze skutecznych regulacji. Co zrobić, kiedy znajdziemy się na pokładzie razem z palaczem?

Przy wyborze miejsca warto zwrócić uwagę na strefy dla palaczy. Nie tylko dlatego, aby nie usiąść w gronie osób palących, ale po to, aby znaleźć się jak najdalej od nich. Gdy już znajdziemy się na miejscu możliwie odległym od podróżujących z nami palaczy, pamiętajmy także o użyciu wywietrzników. Dobrym pomysłem jest skierowanie otworów wentylacyjnych w stronę palaczy. Dzięki temu papierosowy dym nie dotrze do naszych nozdrzy i nie uprzykrzy nam podróży.