search
top

Hotel dla alergików

Sensodyne Expert Soft Avandamet cena

Alergik na wakacjach, podczas wyjazdu w delegację ma zwykle utrudnione zadanie. Nie dość, że na dworze mogą dokuczać mu pyłki roślin, to często i pobyt w pomieszczeniu nie jest żadnym ratunkiem. We własnym domu każda osoba cierpiąca z powodu uczulenia, jest w stanie zapewnić sobie odpowiednie warunki mieszkalne. Odpowiednia, antyalergiczna pościel oraz wycieraczka lub dywan, utrzymywanie czystości i brak zwierząt, to podstawa w domu osoby uczulonej. Niestety w wielu hotelach o podobnych warunkach można jedynie pomarzyć.

Idealnym rozwiązaniem dla alergików byłby cały hotel stworzony z myślą o nich. Wówczas alergik mógłby mieć pewność, że w pobliżu jego pokoju nie znajdą się zwierzęce alergeny, a wyposażenie będzie dostosowane do potrzeb lokatorów nadwrażliwych na kurz, pleśń, grzyby czy roztocza. Znalezienie takiego hotelu nie będzie z pewnością łatwe. Dobrą wiadomością dla alergików jest jednak to, że istnieją hotele oferujące piętra dla alergików. Jest to rozwiązanie o wiele skuteczniejsze od wynajęcia pojedynczego pokoju dla uczulonych. Dlaczego warto zamieszkać na takim piętrze?

Przede wszystkim dlatego, że warunki hipoalergiczne są tam utrzymywane przez cały czas. Pokój, który jest przygotowany dla alergika, może niestety, wbrew intencjom obsługi hotelu, nie chronić przed dostępem alergenów do skóry czy układu oddechowego osoby uczulonej. Nawet jeśli dostaniemy specjalnie przygotowaną pościel, a pokój zostanie dokładnie wysprzątany, wciąż możemy cierpieć np. z powodu znajdujących się tu niedawno zwierząt lub palaczy, którzy dzielą z nami korytarz albo balkon. Kiedy hotel zdecyduje się na przeznaczenie całego piętra dla osób uczulonych, zagrożenie drażniącymi czynnikami jest zdecydowanie mniejsze, a pobyt w takim hotelu o wiele przyjemniejszy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top